Інші схеми підтримки
МІЖНАРОДНІ СХЕМИ КОПРОДУКЦІЇ
Країна: БЕЛЬГІЯ
(Голландськомовна)
Flanders Audiovisual Fund – Screen Flanders Economic Fund
Критерії відбору: Художні, документальні та анімаційні фільми (мінімум 60 хв.) на стадії розробки. На момент подання заявки має бути забезпечено щонайменше 50% фінансування від загального бюджету виробництва, а на виробництво фільму має бути витрачено щонайменше 250 000 євро (без ПДВ) на прийнятні витрати у регіоні Фландрія.
КРАЇНА: БЕЛЬГІЯ
(Голландськомовна)
Nederlands Filmfonds & Flanders Audiovisual Fund – Minority co-productions scheme
Критерії відбору: Виробництво фільму повинно отримати підтримку від VAF, а загальний внесок нідерландських фондів та учасників ринку в реалізацію фільму має становити щонайменше 10% від загальних витрат на виробництво. Реліз фільму в національному кінотеатрі в країні мажоритарного співпродюсера має бути гарантований дистриб’ютором фільму або учасниками ринку в місцевому прокатному ланцюжку, а сам фільм має бути випущений в кінотеатральний прокат у Нідерландах.
КРАЇНА: БЕЛЬГІЯ
(Франкомовна)
Cinema and Audiovisual Centre of the Wallonia-Brussels Federation – Coproducing with Wallonia-Brussels Federation
Критерії відбору: Сценарій має бути поданий французькою мовою, навіть якщо фільм знімається іншою мовою; 40% фінансування має бути підтверджено (за винятком внеску продюсера) у випадку повнометражного фільму (ігрового, анімаційного або документального); Необхідно пройти культурний тест, включаючи культурну цінність для регіону Валлонія-Брюссель; 100% гранту має бути витрачено в регіоні. Це може бути змінено за взаємною згодою з Фондом, якщо це виправдано. Однак витрати ніколи не можуть бути меншими, ніж 60% від суми, наданої Фондом.
КРАЇНА: ХОРВАТІЯ
Croatian Audiovisual Centre – International Co-Production Scheme
Критерії відбору: 50% фінансування проекту вже має бути в наявності (підтверджене фінансування в країні мажоритарного/делегированного продюсера), і щонайменше 60% затвердженого фінансування має бути витрачено в Хорватії, на хорватські послуги, акторів та знімальну групу. Хорватська частка фінансування повинна становити щонайменше 10% від загального бюджету виробництва. Участь хорватського художнього та технічного персоналу залежить від частки фінансування копродукції. Проект має бути офіційною копродукцією відповідно до двосторонньої угоди або Європейської конвенції про спільне кіновиробництво.
COUNTRY: CYPRUS
Filming in Cyprus – Minor Co-Productions Scheme
Критерії відбору : Проект повинен відповідати принаймні двом з п’яти культурних критеріїв, що стосуються кіпрської, європейської або міжнародної цивілізації.
Сума повинна бути витрачена на Кіпрі: 100% на послуги з надання та 140% на зйомки, які будуть проведені на Кіпрі; щонайменше 50% фінансування фільму має бути забезпечено на Кіпрі.
КРАЇНА: ДАНІЯ
Danish Film Institute – Minor Co-Production Feature Films
Критерії відбору : Проект має включати данську творчу та технічну участь. Має бути укладена дистриб’юторська угода для трансляції на національному данському телебаченні та/або кінотеатрального прокату в Данії. Має бути забезпечено фінансування більшості спільного виробництва; Фонд виділяє не більше 60% данської частки.
КРАЇНА: ЕСТОНІЯ
Estonian Film Institute – Minority co-production support
Критерії відбору: 100% підтримки ЄІФ має бути витрачено на території Естонії. Проєкт повинен відповідати певним “оцінкам” згідно з “таблицею оцінювання копродукції меншин”, включаючи творчу та технічну команду фільму, з яких щонайменше
з яких щонайменше два бали має бути від творчої групи; фільм має бути естонською мовою або з естонськими субтитрами та демонструватися в естонських кінотеатрах протягом одного року після міжнародної прем’єри; фільм, створений у міжнародній копродукції меншин, має бути естонською мовою або з естонськими субтитрами та демонструватися в естонських кінотеатрах протягом 1 (одного) року після його міжнародної прем’єри.
КРАЇНА: ФРАНЦІЯ
Centre national du cinéma et de l’image animée – Aide aux cinémas du monde
Критерії відбору : Має бути спільне виробництво з компанією за межами Франції та французькою продюсерською компанією; Частка державного фінансування (включно з ACM) не може перевищувати 50% французької частини фінансування; однак вона збільшується до 80% для першого та другого повнометражних фільмів продюсера, фільмів з бюджетом менше 1 250 000 євро та фільмів, вироблених у копродукції з деякими країнами; щонайменше 50% субсидії має бути витрачено на території Франції і не менше 24% має припадати на країни з “низькими ресурсами”, якщо фільм знімається на цих територіях; режисер проекту має бути іноземним громадянином або, якщо режисер має французьке громадянство, мова фільму не повинна бути французькою.
КРАЇНА: НІМЕЧЧИНА
German Federal Cultural Foundation & Berlin International Film Festival – World Cinema Fund
Критерії відбору : Підтримка зосереджена на наступних регіонах та країнах: Латинська Америка, Центральна Америка, Карибський басейн, Африка, Близький Схід, Центральна Азія, Південно-Східна Азія, Кавказ, а також Бангладеш, Непал, Монголія та Шрі-Ланка; Фінансування має бути витрачено у відповідних регіонах; Де можуть бути витрачені кошти: у регіонах та країнах WCF (німецький партнер може вирахувати максимум 7,5 % від суми фінансування на адміністративні витрати); Директор повинен бути з регіонів та країн WCF.
КРАЇНА: ГРЕЦІЯ
Greek Film Centre – Minority Program
Критерії відбору: До участі у відборі приймаються проекти іноземної ініціативи, співпродюсером яких є представник грецької меншини. Проекти також повинні передбачати участь грецьких художніх і технічних працівників та/або використання кінолабораторій, розташованих у Греції, та/або частину зйомок фільму, що відбуваються в Греції. До подання проекту має бути забезпечено щонайменше 50% фінансування від загального бюджету фільму. Крім того, проект повинен отримати фінансування від державного фінансового органу та/або телекомпанії принаймні в одній з країн-співвиробників. Заявки на проекти, що перебувають на стадії виробництва, не приймаються. Підтримка буде надана лише після надання звіту про витрати в Греції.
КРАЇНА: ІРЛАНДІЯ
Screen Ireland – Creative co-production
Критерії відбору: Проект має бути структурований як копродукція; Має бути фінансування третьою стороною з провідної території; Повинні бути задіяні ірландські таланти; Пріоритет надається проектам, які знімаються в Ірландії і показують Ірландію для Ірландії, а також в яких задіяні ключові ірландські режисери та/або ірландський акторський склад.
КРАЇНА: ІТАЛІЯ
Italian Ministry of culture – Cinema and audiovisual – Selective contributions for film with a minority co-production
Критерії відбору: Необхідно мати італійське громадянство; Мінімальні витрати на території: 80% від наданого внеску; Необхідно забезпечити мінімум 50% фінансування, необхідного для покриття квоти мажоритарного співпродюсера у виробничих витратах.
КРАЇНА: ЛАТВІЯ
National Film Centre of Latvia – Call for co-production applications
Критерії відбору: Співфінансування може бути надане, якщо загальна вартість проекту іноземного фільму для художніх та анімаційних фільмів становить щонайменше 711 436 євро, а для документальних фільмів – щонайменше 142 287 євро. Фінанси, доступні продюсеру на день подання проекту, згідно з планом фінансування, повинні становити не менше 50% від загальних витрат на зйомки фільму. Конкретних вимог щодо витрат немає. Повні або часткові зйомки в Латвії є обов’язковою вимогою для отримання державних коштів (без уточнення, якою має бути частка “часткових” зйомок).
КРАЇНА: ЛИТВА
Lithuanian Film Centre – Support for minority co-productions
Критерії відбору: Проект копродукції меншин повинен містити документи, які підтверджують, що план фінансування проекту передбачає фінансування виробництва фільму, яке становить щонайменше 50% від загального бюджету фільму. Бенефіціар проекту спільного виробництва за участю меншини повинен витратити все фінансування, виділене КФК Литовської Республіки. 100% присудженої суми має бути витрачено в країні.
КРАЇНА: ЛЮКСЕМБУРГ
Film Fund Luxembourg
Критерії відбору: Робота повинна бути призначена для виконання переважно в одній або декількох країнах-членах Європейського Союзу, країнах Європейського економічного простору або Швейцарії і, зокрема, на території Великого Герцогства Люксембург; заявник повинен внести щонайменше 10% від загальної виробничої вартості відповідної роботи.
КРАЇНА: НІДЕРЛАНДИ
Nederlands Filmfonds – Minority coproduction feature film and documentary
Критерії відбору: Щонайменше 50% фінансування з країни походження, включаючи грант від національного або регіонального фонду; Внесок фонду повинен бути витрачений в Нідерландах; Обов’язковий театральний реліз в країні головного продюсера; Обов’язковий (не) театральний реліз в Нідерландах; Загальна частка Нідерландів повинна становити щонайменше 10%; Повинні бути ексклюзивні права на зйомки та експлуатацію для країн Бенілюксу / якщо ні, то принаймні для території Нідерландів; Заявник бере участь у світових доходах від виробництва фільму пропорційно до частки іноземного мажоритарного співпродюсера у світових доходах від виробництва фільму.
КРАЇНА: НІДЕРЛАНДИ
Nederlands Filmfonds – Minority co-productions NFF + HBF
Критерії відбору: Максимум 10% накладних витрат та продюсерський гонорар; Щонайменше 50% виділеної суми має бути витрачено на голландські послуги, акторів та знімальну групу; Проект повинен мати підтримку в розробці сценарію від HBF; Загальний бюджет виробництва не може перевищувати 1 млн. євро; Голландський продюсер повинен продюсувати щонайменше один повнометражний фільм, що вийшов у кінотеатральний прокат у більшості нідерландських країн.
КРАЇНА: НІДЕРЛАНДИ
Nederlands Filmfonds – Support Fund for Ukrainian Makers
Критерії відбору: Фонд підтримки українських мейкерів 2024 призначений для культурних та креативних мейкерів з українським паспортом, які проживали в Україні станом на 24 лютого 2022 року, а зараз проживають у Нідерландах як біженці або приїжджають до Нідерландів для реалізації проєкту, на який подається заявка. Загалом для українських виробників доступно 465 000 євро. Максимальна сума на одного виробника – 9 000 євро. Це дозволить щонайменше 46 митцям-біженцям продовжити свою творчу практику цього року.
КРАЇНА: НОРВЕГІЯ
Norwegian Film Institute – Co-producing with Norway
Критерії відбору: Проект має бути визнаний культурним продуктом у країні головного продюсера. Норвезькі витрати повинні включати використання норвезьких талантів по обидва боки камери; для повнометражних фільмів необхідний меморандум від норвежця, що підтверджує намір випустити фільм у Норвегії, і існує система балів для кваліфікації. Пріоритет у всіх форматах надаватиметься проектам з державною підтримкою, сильним художнім потенціалом, потенціалом розвитку для норвезьких продюсерів та/або визнаним потенціалом на норвезькому ринку.
КРАЇНА: НОРВЕГІЯ
Norwegian Film Institute – Norwegian South Film Fund
Критерії відбору: 50% від загальної суми фінансування має бути підтверджено під час подання заявки. Основний продюсер має бути з країни, що входить до списку DAC, і щонайменше 70% гранту має бути витрачено в країні, що входить до списку DAC. У Норвегії немає вимог щодо витрат.
КРАЇНА: ПОРТУГАЛІЯ
Institute for cinema and audiovisual – Co-production support
Критерії відбору: Підтримка ICA має бути надана в Португалії, якщо тільки сценарій або структура копродукції не вимагають винятку; має бути офіційно визнаною копродукцією відповідно до чинних двосторонніх або багатосторонніх договорів про спільне виробництво; заявки повинні містити попередній план фінансування та стратегічний план дистрибуції.
КРАЇНА: ІСПАНІЯ
Institute of cinematography and audiovosual arts – Co-produce with Spain
Критерії відбору: Копродукція національних меншин має передбачати участь щонайменше одного іспанського автора (наприклад, режисера, сценариста, оператора-постановника та композитора), двох акторів та одного технічного працівника. Ефективна участь персоналу буде пропорційною до відсотка іспанської участі у копродукції. Вимог до зйомок немає, однак сума гранту може бути зменшена, якщо зйомки фільму не відбуватимуться переважно в Іспанії. Усі пост-продакшн завдання бажано виконувати в країні більшості або, якщо ця країна є членом ЄС, у будь-якій країні-члені ЄС. Участь країн-співвиробників має становити від 20% до 80% бюджету фільму або, у випадку багатосторонньої копродукції, найменша участь має становити щонайменше 10%, а найбільша – 70% бюджету. Підтримка також передбачає кілька критеріїв гендерної рівності.
КРАЇНА: ІСПАНІЯ
Catalan Institute for Cultural Industries Minority Coproductions Fund
Критерії відбору: Іспанська частка у двосторонніх міжнародних проектах має становити не менше 20% і не більше 49%, а у багатосторонніх міжнародних проектах – не більше і не менше 10%. Участь співпродюсерів має бути творчою, технічною та мистецькою, ефективно пропорційною до їхньої частки у проекті. Фінансування має бути гарантоване в розмірі 40% від загального бюджету проекту. Художній фільм має бути випущений в комерційний прокат у Каталонії; міжнародна копродукція повинна мати офіційне схвалення країни-мажоритарника на момент подачі заявки.
КРАЇНА: ВЕЛИКА БРИТАНІЯ
British Film Institute – UK Global Screen Fund
Критерії відбору: 60% фінансування має бути в наявності, за винятком податкових пільг у Великобританії. Британський продюсер повинен мати принаймні один кредит головного продюсера, який мав дистрибуцію у Великій Британії або за кордоном. Проект має або матиме щонайменше ще одне джерело фінансування у Великій Британії. Пост-продакшн має розпочатися впродовж 6 місяців після завершення прийому заявок, документальні фільми мають бути завершені впродовж 18 місяців після завершення прийому заявок. Співвиробництво має бути міноритарним для художніх та документальних фільмів (мінімальна участь 10% або 20%), а для анімаційних проектів може бути як міноритарним, так і мажоритарним. Не більше 25% акцій британської компанії може належати юридичній особі, яка не є юридичною особою Великої Британії, телевізійному мовнику, платформі або оператору SVOD, або компанії, яка визначається як велика. Проект має бути британським відповідно до договорів, конвенції ЄС або культурного тесту (відкритий для офіційних та неофіційних проектів)
КРАЇНА: EFAD
Підтримка EFAD української кіноспільноти
Асоціація EFAD та її члени зробили конкретні кроки для підтримки українських кінопрофесіоналів або в Україні, або в країнах, де вони знайшли притулок.